تاريخ : | | نویسنده : netkhone
گرمی بازار خرید و فروش مایحتاج شب عید موجب رونق حراج های فصلی و تخلف برخی فروشندگان در پوشش اینگونه حراج ها شده است.

در ادامه گزارش روزنامه همشهری می خوانید: گذری بر بازار شب عید انواع پوشاک، کیف و کفش، لوازم بهداشتی، آرایشی و... حاکی از رواج انواع حراج ها در قالب حراج فصلی، طرح های فروش فوق العاده و حراجی های غیرمجاز است.

عرضه انواع و اقسام پوشاک به ویژه در برخی فروشگاه های نماینده برندهای خارجی و مشهور رویه ای است که در پوشش حراج های فصلی گسترش یافته است.

این فروشگاه ها اجناس خود را با قیمت های گزاف و بدون هرگونه نظارت به مشتریان عرضه می کنند؛ حراج هایی که در اغلب موارد غیر واقعی بوده و از نظر قیمت و کیفیت کالاهای عرضه شده به مشتریان با مشخصات کالا همخوانی ندارد.

مشتریان اینگونه حراج ها برخی افراد مشکل پسندی هستند که با اعلام تخفیف های به ظاهر 20تا 70 درصدی راهی این فروشگاه ها شده و با پرداخت چندین برابر هزینه، کالایی با برند اصلی را خریداری نمی کنند.

برپایی حراج های فصلی موضوعی است که همانند سایر کشورهای جهان در قانون نظام صنفی ایران نیز به 2 شیوه فروش فوق العاده و حراج های فصلی البته با دریافت مجوز از اتحادیه های ذی ربط و تحت نظارت اتاق اصناف پیش بینی شده است اما در اغلب موارد ضعف نظارت در برگزاری حراج های فصلی زمینه سوءاستفاده فروشندگان و زیان مشتریان را فراهم کرده است.

رئیس اتاق اصناف ایران نظارت بازرسان اتحادیه ها بر انجام اینگونه حراج ها را راهکار مقابله با تخلفات احتمالی قلمداد کرده و به خبرنگار ما گفت: بازرسان باید نظارت کنند که اجناس عرضه شده در این فروشگاه ها زیر قیمت فروش قبلی و با همان کیفیت به مردم عرضه شود. این اجناس که به دلیل سپری شدن فصل مصرف و هزینه بالای نگهداری تا فصل بعد توسط فروشگاه های سطح شهر یا نمایندگی برخی برندهای خارجی عرضه می شود باید به شکل واقعی بوده و مردم تفاوت قیمت و کیفیت این کالاها را احساس کنند.

به گفته قاسم نوده فراهانی تنها معیار قانونی بودن اینگونه حراج ها مجوز اتحادیه های ذی ربط بوده و فروشندگان ملزم هستند تا مجوز دریافت شده از تشکل صنفی ذی ربط را به بهترین شیوه ممکن در معرض دید مشتریان قرار دهند.

همچنین مردم باید از خرید اجناس در فروشگاه های فاقد مجوز خودداری کرده و این شیوه حراج های غیرقانونی را به اصناف گزارش کنند.

وی از نظارت توأم بازرسان اتحادیه ها، گشت های سیار اتاق ایران به همراه سازمان حمایت و سایر دستگاه های مسئول برای برخورد با تخلفات احتمالی خبر داده و تأکید می کند که مردم نباید فریب تبلیغات برخی فروشگاه ها و درج ارقام بالای تخفیف و برند کالا را بخورند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.